Quiz: Czy jesteś faszystą?

faszyzm

Screen z onet.pl

Od dłuższego czasu słowo „faszyzm” i jego odmiany są najczęściej wymienianym epitetem w dyskusjach polityczno-społeczno-światopoglądowych (tzw. Prawo Godwina). Problem w tym, że wszyscy używają tego słowa, a praktycznie nikt nie wie co ono dzisiaj oznacza. Dawniej wszystko było jasne – faszystą był Benito Mussolini i jego poglądy, jednakże przez ostatnie kilkadziesiąt lat słowo to mocno rozszerzyło swoje znaczenie i już nikt nie wie, co ono właściwie oznacza. Niektórzy ludzie (zwłaszcza lewacy) zaczęli go używać jako synonim słów typu „chuj”, „ciul”, „frajer”, „ladaco”, „huncwot”, „szelma” itd. Nie zgadzam się z tym podejściem. Pewnie niejeden się sam zastanawia, czy jest faszystą, czy nie. Ułatwi mu to rozwiązanie poniższego quizu. Oczywiście jest to robione „dla jaj”, a chodzi o przetestowanie aplikacji „apester”, którą właśnie zainstalowałem. Zapraszam do zabawy, a wszelkie błędy i sugestie proszę opisać w komentarzach. Gdyby ktoś chciał spróbować drugi raz, to chyba wystarczy wyczyścić pliki cookies, albo użyć innej przeglądarki.

RacimiR, 22.04.2016

11 myśli nt. „Quiz: Czy jesteś faszystą?

  1. Oj bratku, jesteś osobą faszyzującą, a nawet neofaszyzującą. Czy nie wstyd Ci za stodołę w Jedwabnem, szmalcowników i kolaborację z Hitlerem? Nie widzisz, że Polska przypomina Niemcy lat 30-tych? Wstyd i hańba!

    Genialne. Oj paru czołowych Polskich lewaków powinno tu zaglądać.
    Myślę, że gdyby było więcej takich Faszystów to w tym kraju żyło by się lepiej.

  2. Zobaczcie, co mi wyszło: „Jesteś faszystą, nazistą, neofaszystą i neonazistą. Gdybyś żył w latach 1939-45 – na pewno byłbyś SS-manem, szmalcownikiem, albo podpalaczem jedwabieńskich stodół. Wstyd i hańba. Zapadnij się pod ziemię. Nie zasługujesz na bycie Europejczykiem.”. Nic tylko się powiesić 😀

  3. po tescie:jesteś faszystą, nazistą, neofaszystą i neonazistą. Gdybyś żył w latach 1939-45 – na pewno byłbyś SS-manem, szmalcownikiem, albo podpalaczem jedwabieńskich stodół. Wstyd i hańba. Zapadnij się pod ziemię. Nie zasługujesz na bycie Europejczykiem.
    15 out of 15.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *