Petycja Syryjczyka

fot: EPA

fot: EPA

Właśnie natknąłem się na ciekawy tekst. Jest to petycja pewnego Syryjczyka, zamieszczona na stronie internetowej, przeznaczonej do popierania różnych inicjatyw – Gopetition.com – tekst źródłowy jest po angielsku, więc pozwoliłem go sobie przetłumaczyć. W tym momencie petycja ma już kilkaset popierających, a liczba ta rośnie jak na drożdżach. Nasz kraj przedstawiony został przez Syryjczyka jako wrota piekieł oraz siedlisko nieprzyjaźni. Przeczytajcie zresztą sami:


Jestem z Syrii i mam duży problem. Moja rodzina uciekła z Syrii (żona z trójką dzieci w wieku 4, 6 i 9 lat). Zapłaciłem przemytnikom za przetransportowanie rodziny do Szwecji, ale oni jednak znaleźli się w Polsce. Tamtejsze władze kazały złożyć im wnioski o azyl w Polsce (i nigdzie indziej). Rodzina odmówiła, więc strażnik zagroził im, że jak nie złożą wniosku o azyl – to czeka ich rok w więzieniu. Gdy to usłyszeli – zaczęli płakać i zgodzili się na azyl w Polsce. Pomimo tego wsadzono ich do więzienia w Lesznowoli na 2 miesiące. Po 40 dniach przyjechałem osobiście ich zabrać, ale spotkało mnie to samo – wsadzono mnie do więzienia w Białej Podlaskiej. Oba te więzienia nie są przystosowane dla uchodźców, powinny być wykorzystywane dla zwierząt. Nawet jak ktoś miał psa, to powinien go wziąć na wycieczkę na 2 godziny, ale wszyscy uchodźcy nie mieli możliwości wyjścia z tego obozu (wolę nazywać go więzieniem).

Gdy nas uwolniono byliśmy bezdomni i nie mieliśmy nic. Spaliśmy na dworcach kolejowych i placach zabaw, co było gorsze, niż pobyt w niebezpiecznej Syrii. Dzieci ciągle płaczą, jemy posiłki podarowane przez zwykłych ludzi. Moja żona była prześladowana przez strażników na dyskotece na zakończenie lata. Wszyscy byli pijani i wyceniali kobiety uchodźców jak w nocnym klubie. Można wysłać zespół dochodzeniowy do obozu „więzienia” w Lesznowoli, aby spytać kobiety co się działo tej nocy.

Polska jest krajem komunistycznym i rasistowskim, nieprzyjaznym dla uchodźców.

Istnieje wiele szokujących opowieści, opisujących sytuację uchodźców w Polsce. Uciekliśmy stamtąd do Szwecji w 2012 roku i złożyliśmy tutaj wnioski o azyl. potrzebujemy Twojej pomocy – bardzo prosimy, aby władze Szwedzkie nie wysyłały nas z powrotem do Polski. Wolę już śmierć w Syrii, niż przymusowy wyjazd do Polski, gdzie nie mają pojęcia o prawach człowieka. Proszę proszę proszę, pomóżcie, moje dzieci będą wtrącone do więzienia na 3 miesiące po powrocie do Polski.

W zeszłym tygodniu odebrałem decyzję z urzędu imigracyjnego w Sztokholmie, że chcą nas wysłać do Polski. Zgodnie z tamtejszym prawem spędzimy ponownie 3 miesiące w więzieniu. Nie dano nam szansy na wyjaśnienia co się tam z nami stanie. Musimy zbierać papiery z polskich więzień.

Powinniśmy apelować do organizacji praw człowieka o złych warunkach traktowania uchodźców w Polsce, zwłaszcza rodziny z dziećmi. Nie rozumiem jak Szwecja chce nas wysłać z powrotem do kraju bez szacunku dla ludzkości. Moim zdaniem polskie standardy prawa azylowego nie odbiegają od tortur Baszszara al-Asada.

proszę ocalcie moją rodzinę. Od poniedziałku przebywam w ośrodku dla uchodźców w Goteborgu, skąd w przyszłym tygodniu wyślą nas do Polski. Moje dzieci są przerażone sytuacją, bo jak wspominałem zamkną nas w więzieniu na 3 miesiące. W załączeniu ewidencja z sądów w Polsce. Proszę pomóżcie mojej rodzinie.


Petycji nie ma co traktować specjalnie poważnie, gdyż jest dosyć chaotyczna i najeżona błędami, nawet nie wiadomo kto jest autorem, ale daje nam to jakiś pogląd na sytuację i na to, co się mówi o Polsce w skupiskach uchodźców (mamy zaszczytne miano najgorszego miejsca z możliwych w całej UE). Mój wniosek jest jeden. Dla Polski korzystnie jest, gdy „uchodźcy” wolą jechać do bogatszych krajów (Szwecja, Niemcy) – więc powinniśmy im to umożliwić, a nie trzymać na siłę w Polsce. Mając taki „public relations” wśród uchodźców – Polska nie musi się obawiać najazdu imigrantów, nawet gdy nakaże to Bruksela. Oni po prostu nie chcą tu mieszkać, a jak pokazują ostatnie wydarzenia – uchodźcy zawsze mają decydujący głos…

Polska zawsze cierpiała, będąc krajem kojarzonym jako biedny i postkomunistyczny – niech chociaż raz będziemy mieli z tego pożytek 😉 W zachodnich obozach dla uchodźców warto byłoby zaprenumerować „Gazetę Wyborczą”, która umacniałaby ten wizerunek tekstami o polskich kibolach i faszystach. Wtedy na samą wieść o Polsce – uchodźcy będą uciekali z powrotem do Syrii, aż się będzie kurzyło.

PS: Gorąco zachęcam do poparcia powyższej petycji 🙂

PS2: Dziś rocznica zamachów na World Trade Center (i Pentagon he he), od których zaczęła się walka z terroryzmem, co dziś zbiera swoje żniwa w sprawie europejskich uchodźców.

PS3: Na koniec żarcik – uchodźca grozi, że wyjedzie z Europy:

RacimiR, 11.09.2015

6 myśli nt. „Petycja Syryjczyka

 1. Poczulem sie zawiedziony faktem , ze ten biedny ” kochajacy pokoj ” islamista chce wracac do Afryki .
  Apeluje ! Zrobmy cos ! przeciez tak nie moze byc , ze zostawimy go bez sutych zasilkow . Jak bedziemy wygladac w oczach ludzi ” kochajacy pokoj ” , szok!
  Ja sie zobowiazuje do kupna biletu lotniczego dla tego Pana i jego rodziny z powrotem do Afryki ! Nawet dzis ! Wy…..dalaj !

 2. przyszło mi do głowy, że petycję mógł wrzucić nasz rodak, który w ten sposób zaplanował powalczyć z najazdem. sprytne.
  robert, z tego co mi wiadomo, syria nie jest w afryce.

  od RacimiR: Trzeba by założyć konto na tej stronie z petycjami i zobaczyć, czy faktycznie autor dołączył jakieś skany dokumentów. Co do „Afryki”, to teraz każdy najeźdźca mówi że jest Syryjczykiem, nawet ci z Afryki 😉

 3. Ciekawe kto zauważył: „Gdy nas uwolniono byliśmy bezdomni i nie mieliśmy nic” a za chwilę „Moja żona była prześladowana przez strażników na dyskotece na zakończenie lata” 🙂

  od RacimiR: To chyba chodzi o jakąś dyskotekę na terenie tego obozu dla uchodźców, ale nie jestem pewny w 100%. Ogólnie jest to nieskładna petycja i bardzo ciężko się to tłumaczyło (autor nie używał prawie w ogóle przecinków i kropek).

 4. Pierwszy raz ucieszyłem się czytając coś o tych migrantach . Moim zdaniem trzeba ich szanować tak jak oni szanują innych . Fakt że nikogo nie szanują , i wciąż krzyczą o swoich prawach , pozwala jedynie pozwolić im spokojnie opuścić nasz kraj .

 5. Nie bijcie się miedzy sobą lecz szanujcie siły i gromadźcie sprzęt bo jak to dziadostwo pojawi się u nas to państwo polskie nie da sobie rady z tą zarazą. Dzisiaj skazano tego nauczyciela który chciał rozdu….ć ten burdel PO-PSL. Mógł poczekać….., już gnoi nie ma. Za to że straszył rozwaleniem tego gówna dostanie 13 lat a jak islamista zgwałci i zabije Polkę to nic mu nie zrobią bo obrażą jego uczucia religijne. Mam nadzieję że Ziobro albo Duda go ułaskawi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *